Rozhovor se svojí duší

22.08.2023
Pod vlivem psychedelických drog překvapivě narůstá různorodost aktivit našeho mozku. Pestrost aktivit mozku je podstatně vyšší, než když bdíme a zabýváme se běžnými činnostmi. Britští vědci to hodnotí jako "vyšší stav vědomí".

Rozhodně Vás v tomto článku nebudu nabádat, abyste požívali psychedelika, jen chci z vlastních zkušeností předat poselství, že to jde i legálně :). Vyšší stav vědomí či změněný stav vědomí nebo také rozšířený stav vědomí lze dosáhnout skrze sny, meditace, breathwork, pobyt ve tmě a v těchto případech má stejného jmenovatele látku DMT (molekula duše, dimethyltryptamin).

DMT se v epifýze syntetizuje v přímé návaznosti na hormon melatonin, tedy spánkový hormon. Oba procesy reagují na tmu. Když nastane, spustí se tvorba zmíněných látek. Vlivem jiné látky z řad enzymů se však DMT brzy rozkládá, a tak v těle téměř žádné nezůstává přes den, kdy jej vystřídá serotonin a dopamin. DMT není jediný faktor odpovědný za vizualizační procesy, avšak významně se na nich podílí. Rozsah jeho působení však dosud není kompletně probádán.

Z výše napsaného vyplývá, proč jsem v předchozím blogu Nenahraditelný spánek apelovala na dbaní podmínek pro hluboký spánek. Každou noc máme možnost prohlubovat svou kreativitu, zapínat různorodost aktivit našeho mozku, dostávat se do léčivých stavů vědomí zcela přirozeně tak, jak to úžasná příroda zařídila. Vše je dokonale vymyšleno a připraveno nám sloužit, jen my si blahobytem klademe klacky pod nohy.

I z toho důvodu mě fascinuje síla a účinnost Breathworku.

V dnešním instantním světě, kdy se výsledky chtějí hned a dílčí drobná práce je jen pro otrlé a vytrvalé, opravdu ukáže kouzla hned. Dovolí nahlédnout do svého nitra jako nikdy předtím, zažít hlubokou meditaci i přes to, že většina lidí ji vzdá pro množství dotěrných nekončících myšlenek, zažít bezpodmínečnou lásku, procítit čakry, energie, stav zrození, stav v "nebi", vnitřní moudrost a poznání vesmírných zákonů. Výčet je nekonečný, protože každý Breathwork dokáže překvapit vlastní inteligencí těla a duše.