5 Tibeťanů

01.08.2024

Myslím, že většina z nás zaslechla o tomto cvičení pro dlouhověkost a šla se podívat na YouTube, o co jde a jak na něj. I já. A po letech praktikování, kdy jsem se seznámila s mým milovaným přítelem, jsem se dozvěděla, že ho cvičím s chybami. Právě proto jsme pro vás, kdo se chtějí naučit nebo zkonzultovat správný průběh cviků připravili workshop, na který časem naváže 6. Tibeťan.

Na úvod si dovolím citovat z knihy Pět Tibeťanů autora Petera Keldera, abych přiblížila podstatu a přínos tohoto cvičení. Z mé vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit, že cvičení 5T opravdu funguje a do mého života vnášejí zvýšené vnímání vlastního těla, pružnou páteř, posílené svaly, sexuální prožitky o level jinde a příjemnější začátek každého dne. 

Pět prastarých tibetských ritů (cviků), které jsou klíčem k udržení mládí, zdraví a vitality, byly po tisíciletí střeženy v odlehlých himalájských klášterech. Západní svět byl poprvé upozorněn na těchto pět "Tibeťanů" vydáním knihy Petera Keldera na začátku 20. století. Tyto rity mohou pomoci každému, aby se cítil o mnoho let mladší a také tak vypadal, aby získal na vitalitě a cítil se celkově mnohem lépe. Když budete cvičit každý den, pocítíte už po měsíci první výsledky. Stáří není žádný předurčený konec. Když provádíme tyto cviky zcela soustředěně a pravidelně, jasně oznamujeme fyzickému tělu, co chceme: vibrující, nestárnoucí životní sílu. Strach a lenost jdou ruku v ruce se stárnutím a my se vracíme k vitalitě právě cvičením těchto pěti ritů.

Je pravda, že tyto cviky jsou užitečné při ztuhlých svalech a kloubech a zlepšují svalový tonus. Ale to není jejich hlavní smysl. Pravý užitek cviků je v tom, že normalizují rychlost otáčení našich energetických center. Tato centra se pak otáčejí stejnou rychlostí jako u zdravého, silného a vitálního člověka.

Kdybychom však měli možnost vidět čakry člověka středního věku, zjistili bychom, že některé z nich se otáčejí mnohem pomaleji. Každá z čaker se točí jinou rychlostí a tím je porušena jejich harmonická spolupráce. Pomalejší způsobují, že části těla, ke kterým patří, neplní dobře své funkce, rychlejší zase způsobují nervozitu a vyčerpání. Výsledkem tohoto disharmonického stavu je slabé zdraví, nemoc a stáří.

Cena 200,-/lekce 

Kde? Zahrada Libčany čp 227.

Co s sebou? Podložku na cvičení, pohodlné oblečení (přiměřeně teplé dle počasí). Při nepřízni, dešti, větru, se přesuneme dovnitř.

Rezervace: